Dentální hygiena Praha – Čisté zoubky

Často kladené dotazy

Objednání

Při práci bohužel není v našich možnostech okamžitě vyřizovat telefonní hovory. Objednání je tak ideální provést přes rezervační systém na našem webu. Dále se můžete také objednat emailem, sms zprávou, přes IG nebo FB.

Volný termín se nám daří většinou najít cca za měsíc. Pokud je to akutní a na termín spěcháte, dáme si Vás na čekací listinu a jakmile se někdo zruší, budeme Vás kontaktovat.

Snažíme se maximálně vyhovět naším klientům, a tak některé dny ordinujeme až do 20hod.

Na Váš smluvený termín Vás upozorní 2 dny předem sms zpráva a 3 dny předem email. Pokud s návštěvou počítáte, prosíme o potvrzení, že přijdete – stačí jen jednoduchá odpověď.

Pokud víte, že se nemůžete dostavit, dejte nám prosím vědět co nejdříve, abychom mohly     Váš termín nabídnout někomu z čekací listiny.

Dentální hygiena

Protože konečně zjistíte, jak to u Vás v puse detailně vypadá a společně vyřešíme konkrétní problémy jako např. záněty, tedy otoky a krvácení dásní, tvorbu zubního kamene, citlivost zubů, zápach z úst, tvorbu pigmentací atd. Do budoucna tak prodloužíme životnost a funkčnost Vašeho chrupu a ušetříme Vám tak nejen finance, ale i nepříjemné návštěvy a zákroky u stomatologa.

Naučíme Vás správně čistit zuby, vybereme vhodný kartáček a naměříme velikosti mezizubních kartáčků. Doporučíme další individuálně vhodné pomůcky jako např. zubní nit, solo kartáček, zubní pasty, ústní vody aj.

Četnost návštěv je vždy individuální a určíme jí podle stavu zubů a dásní v dutině ústní až po vyšetření.

U zdravých pacientů s dobrou hygienou a bez zánětu dásní doporučujeme návštěvu 1x za 6 měsíců.

U pacientů s vyšší kazivostí, rovnátky, paro pacientů a ne příliš pečlivou hygienou je potřeba přijít 3-4x za rok.

U školních dětí ideálně také 1x za půl roku. U mladších stačí 1x do roka.

Vyplnění zdravotního dotazníku, vyšetření a zhodnocení stavu chrupu a okolních tkání, fotodokumentace na intraorální kameru, obarvení plaku detektorem, určení a výběr vhodných dentálních pomůcek, instruktáž a motivace k čištění, profesionální ošetření a odstranění zubního kamene a pigmentací přístrojem EMS Master Piezon, které je bezbolestné a maximálně šetrné.

Pokud jste na dentální hygieně poprvé a péče byla roky zanedbávána, je třeba počítat s tím, že vše nebude možné stihnout pouze v jedné návštěvě a bude potřeba naplánovat další termíny než vstoupíme do udržovací fáze.

Vstupní dotazník obsahuje kromě kontaktních údajů také důležité informace o zdravotním stavu, které jsou důvěrné. V klientské aplikaci jsou chráněné dle GDPR a klient k ním má kdykoliv přístup. Opakovaně se můžete přihlásit na www.iklient.cz, kde máte informace o dalších návštěvách a k dokumentaci od lékaře.

Ano, dentální hygiena v těhotenství je velmi žádoucí, protože dutina ústní je vstupní bránou do celého těla a pokud jsou v ní infekční onemocnění (zubní kaz), zánět dásní nebo velké množství bakterií, které obsahuje plak, to vše jde do celého těla, a má tedy i vliv na miminko. Ideální doba pro ošetření je II. trimestr.

Dentální hygiena je vhodná pro děti od 6ti let. Mladší děti spíše jen v krátké návštěvě zkontrolujeme a hravou formou seznámíme s prostředím ordinace. Povozíme je na křesle, spočítáme zoubky, provedeme s rodiči správnou instruktáž čištění zoubků a vybereme vhodné zubní pasty.

Bělení zubů

Ano, bělení zubů je naprosto bezpečné. Peroxid vodíku se k bělení zubů používá více než 100 let a za celou historii jeho používání nebyl nahlášen jediný případ, kdy by bělení jakkoliv poškodilo něčí zuby.

V naší ordinaci pracujeme jen s tím, co považujeme za nejlepší, s čím dosahujeme perfektních výsledků a máme vyzkoušeno samy na sobě.

Metodu vybíráme a řešíme dle individuálních požadavků a možností pacientů.

K bělení používáme inovativní metodu kombinovaného bělení PURE Whitening

 • garance dosažení perfektního výsledku bez ohledu na výchozí barvu zubů pacienta¨
 • minimální obsah peroxidu vodíku (6%)
 • 100% vodní základ gelů bez stabilizátorů
 • naprostá bezpečnost a šetrnost
 • minimální nebo žádná citlivost zubů
 • během procesu bělení není nutné dodržovat „bílou dietu“
 • Nejprve Vám v ordinaci zhotovíme otisky podle kterých v laboratoři vyrobí ultra těsné nosiče, které přesně kopírují Váš chrup
 • Při další návštěvě si vyzvednete nosiče a bělící gely společně s instrukcemi k bělení.
 • Poté následuje 14ti denní proces bělení, kdy pacient bělí doma přes noc.
 • 15tý den proběhne ordinační bělení, který uzavře celý cyklus
 • Poté ještě na 3 noci nasazuje pacient nosiče s gelem
 • Pro udržení zářivého úsměvu pacient nosič nasazuje cca 1-2x do měsíce

Bělí se pouze zuby zdravé, sanované, bez kazů a bez přítomnosti zánětu dásní.

 • Před bělením je nutné provést profesionální očištění zubů – odstranění zubního kamene a pigmentací

Bělení není vhodné v těhotenství a při kojení.

Celý bělící proces u kombinovaného bělení potrvá 3 týdny až 1 měsíc, ale odměnou Vám bude dlouhotrvající a udržitelný perfektní výsledek.

U domácího bělení je to 14 nocí, domácí bělení ale doporučujeme pouze mladým pacientům (cca do 21 let) nebo s velmi světlým odstínem skloviny.

Bělení PURE Whitening dokáže obnovit schopnost skloviny a dentinu absorbovat kyslík a bělicí faktory z bělicích gelů. Díky tomu jde vybělit i zuby pacientů, u kterých se to s jinými systémy zdálo nemožné.

Zuby s věkem ztrácejí schopnost absorbovat kyslík a bělicí faktory. Během krátké doby ordinačního bělení jsou bělicí faktory schopny projít pouze slabou vrstvou skloviny, proto jsou výsledky ordinačního bělení nedostačující. Slabá vybělená vrstva skloviny se opět rychle zabarví, což má za následek krátké trvání výsledku.

Náš systém využívá nejnižších koncentrací peroxidu vodíku na trhu a zcela odpovídá legislativě Evropské unie. Gely pro domácí fázi mají 10% a 16% karbamid peroxidu (což odpovídá přibližně 3% a 5% peroxidu vodíku) a gely pro ordinační fázi mají 6% peroxidu vodíku.

Vybělené zuby nikdy nevypadají nepřirozeně. To, co je často omylem pokládáno za nepřirozeně vybělené zuby většinou u známých osobností, jsou špatně udělané korunky či fasety.

Na rozdíl od ostatních bělení Vám s jednoduchou pravidelnou údržbou vydrží Váš nový zářivý úsměv navždy.

Ne, vybělit je možné pouze vlastní zuby. Pokud uvažujete o bělení zubů, je vhodné nejprve zuby vybělit a poté upravit výplně či korunky do dosaženého odstínu zubů po vybělení.

U některých pacientů se přechodně může během bělení objevit zvýšená citlivost. Citlivost, kterou naše gely způsobují, jsme snížili na nejnižší možnou míru – naše gely neobsahují žádné stabilizátory, konzervanty, glycerol ani jiné látky, které jsou v bělicích gelech běžně obsažené a které citlivost zvětšují.

Ne, s jednoduchou pravidelnou údržbou si zachováte stejnou barvu bez ohledu na to, co jíte či pijete.

Ne, veškerých výsledků, které vidíte na našich stránkách, bylo dosaženo bez striktního dodržování bílé diety. Přesto je dobré si po kávě či červeném víně vyčistit zuby.

Doprava

Ordinace se nachází v ulici Hradecká 3, 2min pěšky od metra – trasa A Flora nebo zastávky

tramvaje (2, 5, 10, 11, 13, 15, 16).

Na modré zóně přímo v ulici Hradecká a okolních ulicích – platba přes www.parkujvklidu.cz virtuální hodiny – cena 40/hod

Na parkovacích hodinách v ul. Vinohradská

V OC Flora

U vchodu zazvoníte na zvonek ordinace Čisté zoubky, projdete k výtahu a vyjedete do 2. patra, případně po schodech dle navigačního systému.

Po příchodu se usaďte v čekárně, my si pro Vás přijdeme.

Platba

Ano, je možné platit jak kartou, tak hotově.

Ano, přijímáme platby Sodexo.

Ne, bohužel, dentální hygienu si hradí klient sám.

Ale většina pojišťoven dnes již na dentální hygienu nebo nákup zubních pomůcek alespoň částečně přispívá v rámci svých preventivních programů. Aktuální podmínky se dozvíte zde – dát odkaz nebo u své pojišťovny.