Dentální hygiena Praha – Čisté zoubky

Dentální hygiena

dentální hygiena

Dentální hygiena je základem zdravých zubů

 

V posledních letech se dentální hygiena stala důležitou součástí stomatologické prevence. Mnoho lidí se však stále domnívá, že problémový chrup je genetickou záležitostí a že jej zdědili po rodičích nebo prarodičích a nemohou s tím nic dělat. Opak je ale pravdou!

Při každodenní řádné péči, za používání vhodných pomůcek a díky správné technice čištění si lze udržet svůj vlastní a funkční chrup po celý život!

Dutina ústní je vstupní branou do našeho těla, skrz ni dýcháme, polykáme, přijímáme potravu. Při jakémkoliv onemocnění v dutině ústní (parodontóza, zánět dásní, zejména však zubní kaz, který je infekčním onemocněním), se bakterie roznáší krevním řečištěm do celého těla. Různé zdravotní komplikace se pak mohou projevovat kdekoliv v našem těle. Příčina se může nacházet právě v ústech. Medicínské poznatky dokazují, že nedostatečná zubní hygiena má velký vliv na celkové zdraví. V určité míře se podílí na vzniku např. cévních příhod, infarktu myokardu, vzniku cukrovky a dalších systémových onemocnění. Zdravý chrup se tedy významně podílí na celkovém zdraví člověka a patří k faktorům zvyšujícím kvalitu lidského života.

Každý člověk by si jistě rád představil život bez různých nepříjemných onemocnění a poškození chrupu a z toho pak vyplývajících nutných návštěv stomatologů či jiných specialistů, většinou finančně náročných. Mnohem výhodnější je investice do prevence.

Jak jmenovaným nepříjemnostem předejít a kde začít?

 

Dentální hygiena je nejúčinnějším a nejlevnějším způsobem, jak si co nejdéle zachovat svůj vlastní zdravý chrup, předejít parodontóze a následné ztrátě zubů. Při pravidelných návštěvách dentální hygienistky, dostatečné informovanosti o prevenci a správné péči dnes lze prožít celý život s vlastním zdravým a funkčním chrupem.

Přijďte k nám a my Vám poradíme. S individuálním přístupem Vám na míru připravíme léčebný plán a dovedeme Vás až k dokonalému zářivému úsměvu. To hlavní je začít hned…

Co nabízíme?

 

 • vstupní komplexní vyšetření (anamnéza, zhodnocení celkového stavu chrupu a okolních tkání, úrovně ústní hygieny, parodontologické vyšetření, hygienické a parodontologické indexy)
 • stanovení individuálního léčebného plánu
 • léčba zánětu dásní a parodontózy
 • profesionální čištění zubů – odstranění povlaků, zubního kamene a pigmentací (skvrny od kávy, čaje, cigaret) – Air-Flow, depurace
 • instruktáž ústní hygieny
 • individuální doporučení správné techniky čištění a vhodných pomůcek (správného kartáčku, mezizubních kartáčků aj.)
 • odstranění zápachu z úst
 • estetické bělení zubů
 • aplikace zubních šperků/skyce
 • fluoridace
 • dětská prevence

Ušetřete čas i peníze!

Dentální hygiena výrazně snižuje kazivost zubů. Stačí Vám pouze pravidelné a časově nenáročné kontroly. Buďte o krok napřed a předejděte nutnosti podstupovat složité, bolestivé a drahé zákroky.

Další služby